Červen 2011

Oslavy Dne dětí v Ralsku

7. června 2011 v 10:46 | Stanislav Stebila |  akce pro děti - články v novinách


Oslavy Dne dětí v Ralsku

První červnová neděle byla v Ralsku ve znamení dětských her, zpěvu, dětského štěbotu, tance a soutěží.
Město Ralsko ve spolupráci s paní Annou Koníčkovou z Informačního centra a uměleckou agenturou Gardes Ivany Stebilové v tuto prosluněnou neděli uspořádali pro nejmladší obyvatele v rámci oslav Dne dětí odpolední dětskou akci ve sportovním areálu městské části Ploužnice na místním fotbalovém hřišti.
Mezi děti a dospělé zavítali také pražští herci a baviči Mojmír Maděrič a Libor Petrů, kteří svými hudebními vystoupeními roztančili a roztleskali všechny přítomné. Své dovednosti ukázaly také děti ze souboru Ploužnické stíhačky ve svých tanečních vystoupeních pod vedením Viery Šveňhové. Děti tančily a zpívaly společně se známým hercem a klaunem Michalem Gulyášem v písničkách z pořadu Zelenina a ovoce dají ránu nemocem. "Mám velkou radost, když se děti bez zábran zapojují do mých pohádek, zpívají a tančí. Je vidět, že jsou hravé a baví je to. Mne osobně to více a více utvrzuje v to, že dětský úsměv je prostě to nejkrásnější co pro nás herce a klauny může znamenat" svěřil se známý herec z českých filmových komedií, seriálů a pohádek (Ženy v pokušení, Líbáš jako Bůh, Vyprávěj, Krimálka Anděl, Jak se točí Rozmarýny).
Děti pak soutěžily v branných soutěžích v hodu granátem, přetahování lanem, topografii - práce s mapou a orientace v terénu. Odměnou jim byly různé pamlsky a focení s umělci.
Na závěr akce za vedení města Ralsko poděkovala paní místostarostka Mgr. Šárka Kalvová dětem a rodičům za hojnou účast, umělcům za jejich vystoupení a vedoucí Informačního centra Anna Koníčková popřála dětem krásné prožití blížících se letních prázdnin.