Úspěšná návštěva Tomia Okamury v Žatci

25. května 2011 v 23:21 | Stanislav Stebila, Libor Želinský-Deníky, Tomáš Kassal-MF Dnes |  kultura - články v novinách

Deníky Bohemia, MF Dnes, Žatecké noviny, Žatecký týdeník 25.5.-2.6.2011

Úterní prosluněný den byl v našem městě ve znamení japonské kultury. Žatec navštívil Tomio Okamura, na kterého čekal pestrý program již od odpoledních hodin. V aule Gymnázia se setkal s dětmi ze šesti dětských domovů.
Překvapením bylo přivítání studentkou gymnázia Markétou Celbovou oblečenou v tradičním letním oděvu - yukatě - s japonským pozdravem a pokrmem omochi. "Jsem příjemně překvapen výbornou japonštinou, se kterou se málokdy setkávám dokonce i u studentů vysokých jazykových škol. Máte velký talent" s obdivem se vyslovil česko-japonský podnikatel na adresu studentky, která se Japonsku věnuje již mnoho let a pět týdnů zde také studovala. Tomio Okamura vyrůstal několik měsíců společně se svým mladším bratrem v dětském domově v Mašťově. Navštěvoval školu v Krásném Dvoře. Proto rád přijal pozvání umělecké agentury Gardes k motivačnímu setkání s dětmi, které prostředí dětských domovů znají víc než důvěrně. "To že jste v dětských domovech berte jako velkou a pozitivní zkušenost. Děti z úplných rodin se málokdy musí vyrovnávat s řešením vážných životních situací. Výsměch ostatních mne v dětství poučil a motivoval k tomu, abych dokázal okolí, že nejsem ten nejhorší jen proto, že jsem jiný. Zjistil jsem, že jsem sám a mohu se spolehnout jenom sám na sebe. Přestal jsem se spoléhat na druhé. Možná to není správné, ale je to můj osobní názor. Zjistil jsem, že tato cesta je tou nejlepší. Když si stanovím svůj cíl a splním ho, pak je pomoc ostatních jen příjemným benefitem navíc. Naopak, když si s někým něco naplánuji a on zklame, což se stává často, je to zdrojem nesvárů a hledáte chyby u jiných. To znamená, že mne lidé mohou pouze příjemně překvapit" svěřil se dětem. Tomio odpovídal na četné dotazy dětí a vychovatelů. Jedním z nejčastějších byl dotaz na to jak se stát úspěšným. "Být úspěšným má několik rovin. První rovina je být úspěšný finančně a společensky. To vám zaručí být uznávaný. Druhá rovina jak být úspěšný, je když své děti vedete ke slušnému chování. Z hlediska společenského přínosu je to důležitější, než když někdo vydělá miliardu, ale myslí jenom na sebe. Právě takový lidé společnosti nic nepřináší. Poctivě se naučit svoji práci, být v ní lepší než ostatní. Je jedno odkud pocházíte, nebo jakého jste původu. Lidé si vás pak budou vážit".
Děti si na závěr besedy pro svého hosta připravily dárky. "Jsem příjemně překvapen, že s dárkem přišla dívka z dětského domova v Mašťově, která bydlí v pokoji, ve kterém jsem bydlel já sám" dodal Okamura s úsměvem.
Pěstování chmele a výroba piva je Tomiovým velkým koníčkem již mnoho let. Proto dalším bodem programu byla návštěva Chmelařského institutu za účasti starostky města Zdeňky Hamousové, vedení institutu a partnery akce. Ve večerních hodinách se v městském divadle setkal s novináři a zahájil zábavnou talk show. Bavil přítomné historkami o svých podnikatelských začátcích v Tokiu i v Praze, japonské kultuře, o cestovní kanceláři pro plyšová zvířátka a také o natáčení populárního pořadu Den D. Našel si čas i na zodpovězení mnoha dotazů z publika. Na závěr pořadu se v předsálí divadla uskutečnil prodej knih Český sen a Umění vládnout spolu s autogramiádou. "Jsem mimořádně spokojen s průběhem celého odpoledne, děkuji agentuře Ivany Stebilové za příjemně strávený program, obyvatelům vašeho města, že si našli čas a mohl jsem se s nimi podělit o mé zkušenosti. Těší mne také mimořádný zájem o obě mé knihy." zhodnotil návštěvu Tomio Okamura.
"Ráda bych poděkovala všem, kteří se zapojili do příprav a průběhu návštěvy známého podnikatele. Dětem v Mašťově přislíbil další finanční pomoc, která bude realizována v nejbližších dnech" doplnila majitelka agentury.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama