Tomio Okamura v Žatci

3. května 2011 v 13:56 | Stanislav Stebila |  kultura - články v novinách
Regionální média:

Tomio Okamura v Žatci

Česko-japonský podnikatel, viceprezident a tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur přijal pozvání Umělecké agentury Gardes do Žatce.
Tomio Okamura se narodil v Tokiu, má japonské a korejské předky, ale ať se ho zeptají kdekoli ve světě na původ, prohlašuje, že je Čech po své mamince. Část dětství prožil v dětském domově v našem regionu a ještě před několika lety začínal v Japonsku nejprve jako popelář a následně prodával několik let v tokijském kině v malém občerstvení popcorn a limonádu. Již několik let pravidelně píše a komentuje v médiích jak problematiku cestovního ruchu, tak v těchto dnech o ničivém zemětřesení a obtížné životní situaci obyvatel Japonska. Pravidelně se věnuje i celospolečensky palčivým tématům. Každoročně organizuje několik charitativních koncertů, na které zve účinkující až z dalekého Japonska a vstup je pro návštěvníky vždy zdarma. Pro rok 2008 byl také jmenován českým ambasadorem Evropského roku mezikulturního dialogu, který organizuje Evropská unie.
V mnoha televizních a rozhlasových pořadech se snaží propagovat kulturu své rodné země a přispívat tak většímu porozumění, toleranci a míru mezi lidmi různých ras a vyznání na celém světě.
Dnes jeho cestovní kancelář přiváží do České republiky přibližně 100 tis. turistů ročně a jako jeden z vyvolených byl představen při osobní audienci japonskému císaři jako symbol spojující Českou republiku a Japonské císařství. V roce 2010 napsal svoji první knihu - Český sen, která se hned po vydání umístila mezi deseti nejprodávanějšími tituly v České republice. 5. května vydává druhou knihu - Umění vládnout, která analyzuje a nabízí konkrétní vize a řešení současného stavu naší země.
"Spolupráci jsme navázali již v únoru letošního roku pozváním pana Okamury do rozhlasového pořadu Dobré ráno, Česko v Českém rozhlase. Pořad měl u posluchačů mimořádný ohlas" svěřuje se majitelka agentury Ivana Stebilová.
Na TOP byznysmena čeká 24. května bohatý program. V odpoledních hodinách se setká v aule Gymnázia Žatec na besedě s dětmi z dětských domovů z Mašťova, Žatce, Chomutova, Žlutic a Hory sv. Kateřiny.
"Jsem ráda, že si pan Okamura našel čas a bez nároku na honorář se podělí s dětmi o své životní zkušenosti. Začínal od nuly a svým vystupováním a pílí se dopracoval k úspěchu a uznání. To je příklad, který snad může inspirovat právě tyto děti, které po ukončení pobytu v dětských domovech jen stěží hledají své uplatnění" tvrdí Ivana Stebilová.
Náš region láká Tomia Okamuru už delší dobu. Již osm let vydává celostátní barevný časopis Pivní magazín, který si klade za úkol zábavnou a poučnou formou zvyšovat povědomío tomto pro náš region veledůležitém nápoji.
V rámci programu návštěvy agentura Gardesve spolupráci s Chmelařským institutem s.r.o. připravila degustaci piva za účasti vedení města a partnerů akce. Program bude pokračovat briefingem se zástupci médií našeho regionu.
Pro širokou veřejnost agentura pořádá 24. května od 20:00 hodin v Městském divadle Žatec zábavnou Talk show Tomia Okamury - veselé vyprávění o gastronomických zážitcích při svých cestách po světě, o podnikatelských začátcích, japonské kultuře a také o cestovní kanceláři pro plyšová zvířátka, do které investoval v populární reality-show ČT Den D.
Umělecká agentura Gardes v rámci svých pořadů společně s umělci z hudební a umělecké branže se již mnoho let věnuje charitativní činnosti a realizuje před hlavním večerním vystoupením pro širokou veřejnost právě akce pro tyto děti, které nemohly být vychovány ve vlastní rodině. V letošním roce budou následovat adventní koncerty baviče, zpěváka a imitátora Vladimíra Hrona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama