Květen 2011

Úspěšná návštěva Tomia Okamury v Žatci

25. května 2011 v 23:21 | Stanislav Stebila, Libor Želinský-Deníky, Tomáš Kassal-MF Dnes |  kultura - články v novinách

Deníky Bohemia, MF Dnes, Žatecké noviny, Žatecký týdeník 25.5.-2.6.2011

Úterní prosluněný den byl v našem městě ve znamení japonské kultury. Žatec navštívil Tomio Okamura, na kterého čekal pestrý program již od odpoledních hodin. V aule Gymnázia se setkal s dětmi ze šesti dětských domovů.
Překvapením bylo přivítání studentkou gymnázia Markétou Celbovou oblečenou v tradičním letním oděvu - yukatě - s japonským pozdravem a pokrmem omochi. "Jsem příjemně překvapen výbornou japonštinou, se kterou se málokdy setkávám dokonce i u studentů vysokých jazykových škol. Máte velký talent" s obdivem se vyslovil česko-japonský podnikatel na adresu studentky, která se Japonsku věnuje již mnoho let a pět týdnů zde také studovala. Tomio Okamura vyrůstal několik měsíců společně se svým mladším bratrem v dětském domově v Mašťově. Navštěvoval školu v Krásném Dvoře. Proto rád přijal pozvání umělecké agentury Gardes k motivačnímu setkání s dětmi, které prostředí dětských domovů znají víc než důvěrně. "To že jste v dětských domovech berte jako velkou a pozitivní zkušenost. Děti z úplných rodin se málokdy musí vyrovnávat s řešením vážných životních situací. Výsměch ostatních mne v dětství poučil a motivoval k tomu, abych dokázal okolí, že nejsem ten nejhorší jen proto, že jsem jiný. Zjistil jsem, že jsem sám a mohu se spolehnout jenom sám na sebe. Přestal jsem se spoléhat na druhé. Možná to není správné, ale je to můj osobní názor. Zjistil jsem, že tato cesta je tou nejlepší. Když si stanovím svůj cíl a splním ho, pak je pomoc ostatních jen příjemným benefitem navíc. Naopak, když si s někým něco naplánuji a on zklame, což se stává často, je to zdrojem nesvárů a hledáte chyby u jiných. To znamená, že mne lidé mohou pouze příjemně překvapit" svěřil se dětem. Tomio odpovídal na četné dotazy dětí a vychovatelů. Jedním z nejčastějších byl dotaz na to jak se stát úspěšným. "Být úspěšným má několik rovin. První rovina je být úspěšný finančně a společensky. To vám zaručí být uznávaný. Druhá rovina jak být úspěšný, je když své děti vedete ke slušnému chování. Z hlediska společenského přínosu je to důležitější, než když někdo vydělá miliardu, ale myslí jenom na sebe. Právě takový lidé společnosti nic nepřináší. Poctivě se naučit svoji práci, být v ní lepší než ostatní. Je jedno odkud pocházíte, nebo jakého jste původu. Lidé si vás pak budou vážit".
Děti si na závěr besedy pro svého hosta připravily dárky. "Jsem příjemně překvapen, že s dárkem přišla dívka z dětského domova v Mašťově, která bydlí v pokoji, ve kterém jsem bydlel já sám" dodal Okamura s úsměvem.
Pěstování chmele a výroba piva je Tomiovým velkým koníčkem již mnoho let. Proto dalším bodem programu byla návštěva Chmelařského institutu za účasti starostky města Zdeňky Hamousové, vedení institutu a partnery akce. Ve večerních hodinách se v městském divadle setkal s novináři a zahájil zábavnou talk show. Bavil přítomné historkami o svých podnikatelských začátcích v Tokiu i v Praze, japonské kultuře, o cestovní kanceláři pro plyšová zvířátka a také o natáčení populárního pořadu Den D. Našel si čas i na zodpovězení mnoha dotazů z publika. Na závěr pořadu se v předsálí divadla uskutečnil prodej knih Český sen a Umění vládnout spolu s autogramiádou. "Jsem mimořádně spokojen s průběhem celého odpoledne, děkuji agentuře Ivany Stebilové za příjemně strávený program, obyvatelům vašeho města, že si našli čas a mohl jsem se s nimi podělit o mé zkušenosti. Těší mne také mimořádný zájem o obě mé knihy." zhodnotil návštěvu Tomio Okamura.
"Ráda bych poděkovala všem, kteří se zapojili do příprav a průběhu návštěvy známého podnikatele. Dětem v Mašťově přislíbil další finanční pomoc, která bude realizována v nejbližších dnech" doplnila majitelka agentury.


Tomio Okamura v Žatci

3. května 2011 v 13:56 | Stanislav Stebila |  kultura - články v novinách
Regionální média:

Tomio Okamura v Žatci

Česko-japonský podnikatel, viceprezident a tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur přijal pozvání Umělecké agentury Gardes do Žatce.
Tomio Okamura se narodil v Tokiu, má japonské a korejské předky, ale ať se ho zeptají kdekoli ve světě na původ, prohlašuje, že je Čech po své mamince. Část dětství prožil v dětském domově v našem regionu a ještě před několika lety začínal v Japonsku nejprve jako popelář a následně prodával několik let v tokijském kině v malém občerstvení popcorn a limonádu. Již několik let pravidelně píše a komentuje v médiích jak problematiku cestovního ruchu, tak v těchto dnech o ničivém zemětřesení a obtížné životní situaci obyvatel Japonska. Pravidelně se věnuje i celospolečensky palčivým tématům. Každoročně organizuje několik charitativních koncertů, na které zve účinkující až z dalekého Japonska a vstup je pro návštěvníky vždy zdarma. Pro rok 2008 byl také jmenován českým ambasadorem Evropského roku mezikulturního dialogu, který organizuje Evropská unie.
V mnoha televizních a rozhlasových pořadech se snaží propagovat kulturu své rodné země a přispívat tak většímu porozumění, toleranci a míru mezi lidmi různých ras a vyznání na celém světě.
Dnes jeho cestovní kancelář přiváží do České republiky přibližně 100 tis. turistů ročně a jako jeden z vyvolených byl představen při osobní audienci japonskému císaři jako symbol spojující Českou republiku a Japonské císařství. V roce 2010 napsal svoji první knihu - Český sen, která se hned po vydání umístila mezi deseti nejprodávanějšími tituly v České republice. 5. května vydává druhou knihu - Umění vládnout, která analyzuje a nabízí konkrétní vize a řešení současného stavu naší země.
"Spolupráci jsme navázali již v únoru letošního roku pozváním pana Okamury do rozhlasového pořadu Dobré ráno, Česko v Českém rozhlase. Pořad měl u posluchačů mimořádný ohlas" svěřuje se majitelka agentury Ivana Stebilová.
Na TOP byznysmena čeká 24. května bohatý program. V odpoledních hodinách se setká v aule Gymnázia Žatec na besedě s dětmi z dětských domovů z Mašťova, Žatce, Chomutova, Žlutic a Hory sv. Kateřiny.
"Jsem ráda, že si pan Okamura našel čas a bez nároku na honorář se podělí s dětmi o své životní zkušenosti. Začínal od nuly a svým vystupováním a pílí se dopracoval k úspěchu a uznání. To je příklad, který snad může inspirovat právě tyto děti, které po ukončení pobytu v dětských domovech jen stěží hledají své uplatnění" tvrdí Ivana Stebilová.
Náš region láká Tomia Okamuru už delší dobu. Již osm let vydává celostátní barevný časopis Pivní magazín, který si klade za úkol zábavnou a poučnou formou zvyšovat povědomío tomto pro náš region veledůležitém nápoji.
V rámci programu návštěvy agentura Gardesve spolupráci s Chmelařským institutem s.r.o. připravila degustaci piva za účasti vedení města a partnerů akce. Program bude pokračovat briefingem se zástupci médií našeho regionu.
Pro širokou veřejnost agentura pořádá 24. května od 20:00 hodin v Městském divadle Žatec zábavnou Talk show Tomia Okamury - veselé vyprávění o gastronomických zážitcích při svých cestách po světě, o podnikatelských začátcích, japonské kultuře a také o cestovní kanceláři pro plyšová zvířátka, do které investoval v populární reality-show ČT Den D.
Umělecká agentura Gardes v rámci svých pořadů společně s umělci z hudební a umělecké branže se již mnoho let věnuje charitativní činnosti a realizuje před hlavním večerním vystoupením pro širokou veřejnost právě akce pro tyto děti, které nemohly být vychovány ve vlastní rodině. V letošním roce budou následovat adventní koncerty baviče, zpěváka a imitátora Vladimíra Hrona.