Vojáci zachránili životy tří mužů z hořícího auta

19. března 2011 v 12:12 | Stanislav Stebila |  Pracovní-Armáda ČR - články v novinách a časopisech

Vojáci zachránili životy tří mužů z hořícího auta

18.6.2004 Plzeňský, Chomutovský, Karlovarský Deník a Deník Lučan, A Report a časopisy a buletiny PČR.
Životy tří členů posádky havarovaného hořícího osobního automobilu Favorit zachránili mezi obcemi Těšetice a Radošov u vojenského výcvikového prostoru Hradiště na Karlovarsku dva náhodně kolem projíždějící vojáci. V době služby jeli 24letý podpraporčík Josef Šiňor a 21letý řidič vojín Zdeněk Vojtěch po desáté hodině večer z Radošova do Bochova na kontrolu muničního skladu, když uviděli asi 50 metrů před sebou ohnivý objekt. Ve vozidle našli těla tří mužů, kteří nejevili známky života. Dveře auta nebylo možné otevřít, protože byla všechna zpříčená. Nejdříve malým hasicím přístrojem duchaplně uhasili řidiči vozu nohu, která se mu vzňala od hořícího motoru. Naštěstí měli všichni otevřená okénka, kterými se podařilo s vypětím všech sil všechny tři z vozu vyprostit." A to vše beze strachu, že může hořící vozidlo kdykoliv vybuchnout," dodal. "Řidič vozidla z Bochova na Karlovarsku sjel bez známých příčin do protisměru v zatáčce, kde narazil na strom," potvrdila mluvčí karlovarské policie Eva Plíhalová, podle které nejtěžší zranění utrpěl právě řidič.
"S mnohačetnými vnitřními a vnějšími zraněními a těžkým otřesem mozku byl převezen letecky do plzeňské fakultní nemocnice," uvedla policejní mluvčí s tím, že zbylí dva členové osádky z Bochova a Albeřic skončili v karlovarské nemocnici.
"Jedná se o otce a syna, kteří jsou nyní na naší traumatologii chirurgického oddělení. Jejich stav je stabilizovaný a nejsou v ohrožení života," konstatovala mluvčí karlovarské nemocnice Zdeňka Marková. "Vojáci, kteří vytáhli zraněné z vozidla, jim zachránili život," dodala.
Hořící vozidlo uhasili hasiči z Toužimi a z vojenského výcvikového prostoru Hradiště. Naštěstí probíhaly nedaleko v rámci nočního cvičení raketové střelby, kde drželi požární hlídky, takže byli v krátkosti k dispozici.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama