Vojáci vyprostili z plamenů tři lidi

19. března 2011 v 12:17 | MF Dnes a Stanislav Stebila |  Pracovní-Armáda ČR - články v novinách a časopisech

Vojáci vyprostili z plamenů tři lidi

18.6.2004 MF Dnes Region| Západní Čechy Publikováno| Plzeňský deník; Plzeňský a Karlovarský kraj
Těšetice - O příslovečný vlásek unikli tři lidé smrti v plamenech. Z hořícího automobilu Škoda Favorit je na poslední chvíli vyprostili 24letý operační důstojník Josef Šiňor a 21letý vojín Zdeněk Vojtěch z vojenské posádky Radošov.

Auto havarovalo ve středu po 22. hodině u obce Těšetice v prostoru vojenského újezdu Hradiště na Karlovarsku. Plamenů si vojáci všimli při kontrolní obhlídce terénu, a když přijeli na místo, v autě uviděli tři lidi. "Vozidlo bylo zdeformované po nárazu do stromu. Oheň z hořícího motoru už postupoval do přední části auta," sdělil tiskový mluvčí velitelství radošovské posádky Stanislav Stebila. Oba vojáci pohotově okénkem uhasili hořící nohy řidiče, a i když hrozil výbuch, všechny tři zraněné z auta vyprostili a přivolali záchrannou službu i hasiče. O záchranu tří životů, otce se synem a dalšího spolujezdce, se zasloužili i poskytnutím nutné první pomoci.
Dva muži z havarovaného vozidla, otec se synem, leží nyní na traumatologii karlovarské nemocnice. Mluvčí nemocnice Zdeňka Marková řekla, že jejich stav je stabilizovaný a nejsou bezprostředně v ohrožení života. Třetí zraněný byl podle Stebila převezen do plzeňské nemocnice.
Podle něj vojáci duchapřítomným zásahem zabránili i větším škodám na majetku, protože auto hořelo v těsné blízkosti hospodářského stavení a rodinného domu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama