Na Doupov míří tisíce vojáků

19. března 2011 v 13:14 | Stanislav Stebila a Václav Šlauf MF Dnes |  Pracovní-Armáda ČR - články v novinách a časopisech

Na Doupov míří tisíce vojáků

23.1.2008 MF Dnes -Karlovarsko
Letos budou na Doupově cvičit výsadkáři odjíždějící na zahraniční mise, spojaři i Vojenská policie Doupovské hory - Tisíce vojáků zamíří v tomto roce do vojenského výcvikového prostoru v Doupovských horách v Karlovarském kraji. Cvičit zde budou výsadkáři odjíždějící plnit úkoly v zahraničních misích, své schopnosti si tu prověří spojaři, Vojenská policie, ale mimo jiných i vojáci Hradní stráže či aktivní zálohy. Premiéru bude mít protiletadlový komplet krátkého dosahu vyvinutý firmou Bofors.
"Hlavním úkolem Střediska obsluhy výcvikového zařízení ve vojenském újezdu Hradiště je letos zabezpečit výcvik jednotek Armády České republiky, které budou plnit úkoly v zahraničních misích. Jedná se o skupinu Battle group postavenou na bázi 43. výsadkového mechanizovaného praporu 4. brigády rychlého nasazení a jednotky 601. skupiny speciálních armádních sil," uvedl mluvčí vojenské posádky Radošov Stanislav Stebila.
Dalším úkolem v rámci zabezpečení výcviku vojsk bude červnové týdenní cvičení spojovacího vojska Newton Challange.
"V průběhu celého roku je naplánovaný výcvik dalších vojáků 4. brigády rychlého nasazení, vojenské policie, Hradní stráže, vojenského odboru Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy," pokračoval Stebila.
Od dubna do října se chystá výcvik příslušníků pěších rot aktivních záloh Krajských vojenských velitelství Hlavního města Prahy, Plzně, Karlových Varů, Liberce a Hradce Králové. "V březnu a září se na protiletadlové střelnici Březina uskuteční bojové střelby obsluh protiletadlových raketových kompletů 25. protiletadlové brigády. Zajímavostí bezesporu bude premiéra odpalu raket z protiletadlového raketového kompletu krátkého dosahu RBS 70. Dnes jej používá osmnáct zemí po celém světě," upřesnil Stebila.
Před letními prázdninami bude mít také premiéru součinnostní cvičení vojenské veterinární služby a vojenské zdravotnické služby v rámci nácviku ohnisek nákazy.
Mimo armádní složky se plánuje výcvik policistů, záchranného integrovaného systému a také výcvik příslušníků vězeňské služby. "Výcvik zahraničních vojsk pro letošní rok není naplánovaný," dodal Stebila.
V říjnu zde vojsko zkoušelo obrněné transportéry Pandur, které mají postupně v české armádě nahradit stará vozidla OT 64.
Foto popis| CVIČENÍ. V Doupovských horách se naposledy na začátku října připravovali čeští vojáci, kteří jsou nasazováni do zahraničních misí. Největší vojenský prostor v Česku využívá ke společným cvičením i NATO a jednotky z mnoha dalších zemí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama