Doktorské historky známých lékařů poprvé v Žatci

21. března 2011 v 18:29 | Stanislav Stebila |  kultura - články v novinách

Kadaňské noviny, Chomutovský, Žatecký a Lounský Deník, Žatecké noviny...

Doktorské historky známých lékařů poprvé v Žatci

10.3.2011

Humor je kořením života. Toto lidové rčení doporučuje každý lékař. Pokud se ale jedná o veselé vyprávění anekdot
a historek ze zákulisí medicíny od třech známých televizních tváří, je to recept zcela zaručený. Na jednom pódiu žateckého divadla vystoupí osobnosti medicíny, lékaři Kateřina Cajthamlová, Radim Uzel a Jiří Pešina. Společně se představí v zábavném pořadu Medicína je zábavná věda o smutných věcech, aneb doktorské historky.
Premiéra pořadu proběhla koncem ledna letošního roku ve vyprodaném divadle U Hasičů na pražských Vinohradech
a zároveň v živém vysílání na vlnách Českého rozhlasu v populárním pořadu moderátora Aleše Cibulky - Tobogan.
MUDr. Kateřina Cajthamlová je internistkou působící v několika úzce spjatých oborech, které by se daly sumarizovat jako poradenství zdravého životního stylu.
Je uznávanou odbornicí ve svém oboru. Ve své praxi radí a doporučuje lidem nejen o nadváze, hubnutí, fyzioterapii, psychoterapii či homeopatii, ale též o každodenních radostech a krásách lidského života. Od ledna natáčí nové díly pořadu Jste to co jíte, které uvede TV Prima již tento měsíc.
MUDr. Radim Uzel, CSc. je lékařem, sexuologem a ředitelem Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, členem výboru Sexuologické společnosti České lékařské společnosti. Je známý nejen svým osobitým smyslem pro humor,
ale i reálným pohledem a otevřeností, s jakou mluví o otázkách týkajících se sexuologické výchovy.
Jeho články v tisku jsou velmi čtené a vyhledávané, stejně jako knihy i odpovědi na dotazy pokládané prostřednictvím internetové poradny. Díky účinkování v různých televizních a rozhlasových populárně-naučných pořadech si získal velkou oblibu a obdiv. Za rozhlasový pořad Červené uši obdržel cenu v mezinárodní soutěži vyhlášené Populačním institutem
ve Washingtonu.
Zábavný pořad moderuje žatecký rodák MUDr. Jiří Pešina, televizní a rozhlasový lékař, známý z obrazovek TV Nova ze živě vysílané talk show Áčko a televizního zpravodajství. Téměř šest let se společně s figurínou Marií se každý týden objevoval ve vysílání České televize v roli moderátora pořadu Domácí lékař. Premiérová řada nových dílů uvádí ČT již od března.
Jeho hlas je také známý z Českého rozhlasu, kde uvádí pořad Dobré ráno, Česko a talk show o zdraví Kontakt Dvojky,
kam si zve odborníky a kapacity z oblasti medicíny.
Říká se, že medicína je zábavná věda o smutných věcech a pokud v úterý 19. dubna od 19:30 hod. navštívíte Městské divadlo Žatec jistě nebudete ochuzeni o zajímavé a veselé příběhy ze zákulisí lékařského povolání.
Zábavný pořad uvádí umělecká agentura Gardes paní Ivany Stebilové, která na konci loňského roku uvedla adventní komorní koncert Petra Kotvalda nejenom pro dospělé, ale v rámci charity také pro děti z dětských domovů Severočeského kraje.
Vstupenky v předprodeji divadla již koncem března.
SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Rodina MUDr. Jiřího Pešiny má dlouholetou sportovní tradici. Matka našeho rodáka byla jako členka týmu Šroubárny Žatec vyhlášena v roce 1976 nejlepší národní házenkářkou roku v tehdejším Československu. Jiří Pešina začínal v Žatci před téměř třiceti lety se sportem, kterému se věnuje aktivně dodnes. V roce 1985 byl v žákovské kategorii přeborníkem okresu Louny, později v kategorii dospělých si v dresu TJ VTŽ Chomutov několik let zahrál v celostátní ligové soutěži.
V současné době hraje za pražský oddíl LOKO Vršovice.

Soutěžní otázka o vstupenky zní:

Jakému sportu se aktivně Jiří Pešina věnuje:
a) házená
b) stolní tenis
c) šachy

Úspěšná premiéra Doktorských historek známého lékaře

Známá televizní tvář, lékař Radim Uzel vystoupil 20. dubna ve velkém sále kulturního zařízení Střelnice v Kadani. V rámci zábavného pořadu Doktorské historky vzpomínal společně s moderátorem a známou osobností kultury v našem regionu Martinem Šílem na své začátky před kamerou. Vyprávěl veselé příběhy, anekdoty a historky ze zákulisí lékařského povolání a více jak dvě hodiny odpovídal na četné dotazy z publika.
"Ve Vašem městě jsem byl naposled před 13-ti lety. Je to krásné město, plné historie. Před vystoupením jsem si udělal chvilku na procházku městem a už vím, kam půjdu příště s manželkou na výlet" svěřil se v samotném závěru zábavného pořadu.
Je až s obdivem s jakou vitalitou a šarmem sobě vlastním ve svém věku rozdává humor a s jakou otevřeností mluví o otázkách týkajících se sexuologické výchovy.

MUDr. Radim Uzel, CSc. je lékařem, sexuologem a ředitelem Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu, členem výboru Sexuologické společnosti České lékařské společnosti. Jeho články v tisku jsou velmi čtené a vyhledávané, stejně jako knihy i odpovědi na dotazy pokládané prostřednictvím internetové poradny. Díky účinkování v různých televizních a rozhlasových populárně-naučných pořadech si získal velkou oblibu a obdiv. Za rozhlasový pořad Červené uši obdržel cenu v mezinárodní soutěži vyhlášené Populačním institutem ve Washingtonu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama