Branná soutěž v Bochově

19. března 2011 v 11:54 | Stanislav Stebila |  Pracovní-Armáda ČR - články v novinách a časopisech
30. 5. 2004 Army.cz, Deník Lučan a Karlovarský Deník
Za slunečného pátečního dopoledne se pod hradem Hartnštejn u základní školy v Bochově konal v pátek 28. května 2004 první ročník "Branné soutěže o pohár velitele vojenské posádky Radošov" u příležitosti Dne dětí.
Pozvání přijalo na 21 soutěžních družstev základních a speciálních škol, dětských domovů ústeckého a karlovarského kraje. Moravu zastupoval Denní rehabilitační stacionář pro mentálně postižené z Třebíče. Před zahájením soutěže příslušníci vojenského útvaru 1534 pod velením praporčíka Jiřího Petružely provedli ukázku výcviku služebních psů se zadržením narušitele.
Po ukázce plnila 6-ti členná družstva na trati dlouhé 3600 metrů a 4800 metrů celkem sedm náročných disciplín - hod granátem na cíl, zdravověda, vědomostní soutěž o Armádě ČR a NATO, střelba ze vzduchovek, šplh na laně, topografická soutěž a uhašení požáru za asistence příslušníků vojenského útvaru 1534, vojenské posádkové ošetřovny Radošov, Rekrutačního střediska Karlovy Vary a Hasičského záchranného sboru Bochov. Na děti z Denního rehabilitačního stacionáře pro mentálně postižené čekala speciálně upravená soutěžní trať.
Vítězství a pohár velitele vojenské posádky Radošov si v kategorii děti mladší - první stupeň odneslo soutěžní družstvo 5. Základní školy ze Žatce a v kategorii děti starší - druhý stupeň soutěžní družstvo Základní školy Bochov.
Příslušníci vojenské posádky Radošov připravují ve vojenském výcvikovém prostoru Doupov ve dnech 26. - 27. června 2004 pro děti z dětských domovů akci "Přežití" a pro mateřské a základní školy regionu 29. června 2004 v rámci oslav Dne Ozbrojených sil ČR - "Den otevřených dveří".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama