Zaplněné divadlo tleskalo Petru Kotvaldovi

19. února 2011 v 15:21 | Stanislav Stebila |  kultura - články v novinách

Žatecký,Lounský,Chomutovský a Mostecký Deník, Mladá Fronta Dnes - 14.-16.11.2010

Petr Kotvald v divadle-pro DDTřetí adventní neděle byla ve znamení setkání, vánočních písní a koled. O tuto příjemnou předvánoční atmosféru se zasloužil Petr Kotvald, který společně s uměleckou agenturou Gardes uspořádali v městském divadle v Žatci adventní koncert pod názvem "Vánoce hrajou glórijá".

Původní úmysl agentury byl uspořádat jediný koncert a nabídnout tak několik desítek míst dětem z dětských domovů.
"Mimořádný zájem o adventní koncert nás nejenom těší, ale tato skutečnost nás společně s Petrem přiměla k tomu, že uspořádáme samostatný odpolední charitativní koncert pro tyto děti, které nemohly být vychovány ve vlastní rodině.Petr Kotvald v divale pro dospěléPozvání přijalo osm dětských domovů ze severních Čech, ústav sociální péče a další organizace" informovala majitelka umělecké agentury Gardes Ivana Stebilová.

Odpolední koncert zaplnilo divadlo na 240 dětí. Vánočně vyzdobený sál divadla, dětmi z dětských domovů náležitě ocenil i Petr, dárečky s vlastnoručním podpisem.

Mimořádného ocenění za výzdobu se dostalo dětem z dět-ského domova z Chomutova a ze Žatce. Hodinový koncert vyvrcholil titulní melodií "Vánoce hrajou glórija" a přídavkem "Mumuland".
Na pódiu se sešly děti ve vánočních oblečcích zpívaly a tančily.

P.Kotvald s pořadatelkou koncertu I.Stebilovou
Za nevšední zážitek žateckému rodákovi Petru Kotvaldovi poděkovala jménem občanů královského města Žatec paní starostka Zdeňka Hamousová.

Překvapením pro zpěváka byl neplánovaný soukromý mini-koncert děti z MŠ Alergo, které si připravily několik vánočních koled. Pozice se vymě-nili a Petr co by divák, si společně s dětmi zazpíval. "Krásně zazpívané vánoční písně a dětský rozzářený úsměv je tím nejhezčím dárkem, za který moc a moc děkuji.plakát P.Kotvald v Žatci 2010

Moc jsem se na vás těšil. Vystoupení předdomácím publikem má vždy své kouzlo především v období adventu" svěřil se s dojetím zpěvák při loučení s dětmi. Večerní adventní koncert se nesl již v komornějším du-chu, kde zpěváka doprovodili špičkový hosté, členi České filharmonie a souboru Klíček ZUŠ Žatec pod vedením Alžběty Urbancové.

Společně si zazpívali skladby: "Bílé vánoce", "Strom vánoční", "Veselé vánoce", "Santo", "Jingle Bells", "Adeste fideles" a v samo-tném závěru za bouřlivého aplausu spokojeného publika"Vánoce hrajou glórijá".

Zcela zaplněné divadlo tleskalo všem účinkujícím. "Věřím, že se ten-to koncert v našem městě stane tradicí" řekl na závěr Petr Kotvald. Jeho slova potvrdila Ivana Stebilová při předání květin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama