Vyprodaná Lucerna tleskala nestárnoucí dvojici Petr Kotvald a Standa Hložek. Zpěváci se chystají i do Žatce.

19. února 2011 v 16:56 | Stanislav Stebila |  kultura - články v novinách

Žatecký a Lounský, Mostecká a Chomutovský Deník


Kotvald,Hložek v Lucerně
Snem každého umělce je zpívat v kulturním stánku pražské Lucerny a mnoha vyvoleným se povede sál dokonce zcela vyprodat. Páteční večer 12. listopadu se to povedlo pěveckému duu Petru Kotvaldovi se Standou Hložkem, kdy zcela zaplněný velký sál fanoušků všech věkových kategorií omládl o 25 až 30 let.

Před 25 lety se stal singl "Holky z naší školky" megahitem, jehož prodej dosáhl rekordního čísla 1 250 000 nosičů a tak znamenal obrovský zlom v jejich kariéře. A přesně před 30 lety se setkali poprvé. V novodobých hudebních dějinách se jedná o nepředstavitelné číslo, ale v té době oba patřili k nejpopulárnějším interpretům tuzemské populární
Kotvald,Hložek v Lucerně 2
 hudby a s orchestrem Karla Vágnera a Hanky Zagorové běžně vyprodávali sály a velké sportovní haly.
Petr a Standa vystoupili společně na velké akci před sedmi lety na koncertu u příležitosti 20. výročí vydání desky s hitem "Holky z naší školky". Na podzim 2008 se prodalo remaku alba Holky z naší školky jen během 14 dnů na 90 tisíc kusů.
V letošním roce proběhlo omezené množství koncertů pod názvem "Petr Kotvald+Standa Hložek Tour 2010", které patřilo mezi nejsledovanější kulturní události tohoto roku.
A právě dlouho chystaný koncert v Lucerně byl vyvrcholením taneční show a ukázkami ze sólových alb obou zpěváků. Standa Hložek nabídl skladby "Krok sun krok" či "Krejčí", Petr Kotvald rozezpíval davy svými hity "Milujem se čím dál víc", "Mumuland" nebo veleúspěšným singlem "Je v tahu". Ve své době tento hit nazpívaný v anglické verzi "Big City", dlouhé týdny vedl hitparády u našich polských sousedů.

Kotvald,Hložek v Lucerně3
Pak už společně zvedli fanoušky ze židlí nezapomenutelnými hity jako "Diana", "Bílá královna", "Oh Suzi", "Sen můj a Lízin", "Ošklivé malé kačátko", "Santa Monika" a v několikátém přídavku, kdy zaplněný sál je nehodlal vpustit do šaten: "Holky z naší školky", starý hit "Diskohrátky" a nový duet "Cool Randezvous". Právě tato skladba se nachází na novinkovém dvojalbu "Diskohrátky 2010" s nejpovedenějšími písněmi své kariéry. Nachází se zde titulní skladba, která byla nově nazpívána ve dvou sólových verzích a také bonus "Vánoční holky z naší školky". Vyprodaná Lucerna byla svědkem křtu novinkového dvojalba kmotrů Vladimíra Kočandrleho a Jindřicha Parmy.

U Petra a Standy byla zjevná a nefalšovaná radost z mimořádně vydařeného večera.Kotvald,Hložek v Lucerně 4Ještě dlouho po koncertu nebralo konce podepisování a focení s fanoušky z nekonečné řady čekající u šaten zpěváků. Žatecký rodák Petr Kotvald se těšil mimořádně velkému počtu fanoušků ze Žatce, kteří si přišli vychutnat atmosféru 80. let.

Koncerty v Žatci
Oba dva aktéry pátečního večera královské město Žatec uvítá u příležitosti oslav adventu. 29. listopadu bude na žateckém náměstí s rádiem Blaník vystupovat Standa Hložek a Petr Kotvald své fanoušky zdraví a těší se na akustický koncert, který se koná 12. prosince v městském divadle pod hlavičkou umělecké agentury Gardes Ivany Stebilové..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama