Vojáci ze Strakonici na Doupově

19. února 2011 v 22:44 | Stanislav Stebila |  Pracovní-Armáda ČR - články v novinách a časopisech

Žatecký, Lounský, Karlovarský Deník, Army.cz - 17.6.2010


V těchto dnech ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště cvičí příslušníci 252. protiletadlového oddílu strakonické protiletadlové brigády.
Na protiletadlové střelnici Březina - jediné střelnici svého druhu v ČR se připravují na zkušební střelby z protiletadlových raketových kompletů S-10 a S-2. Svou premiéru si zde odbyde přenosný protiletadlový raketový komplet krátkého dosahu RBS-70 Bofors. Tento komplet má ve své výzbroji mnoho zemí. Austrálie, Argentina, Irán, Irsko, Švédsko, Norsko a nově také Česká republika. Cvičení příslušníků 252. protiletadlového oddílu bude ukončeno ve dnech 23.-24. června, kdy vyvrcholí výcvik zkušebními střelbami.
RBS-70 má navádění laserového paprsku, který vyzařuje odpalovací zařízení. Střela se pohybuje v naváděcím laserovém paprsku. Kompletní palebná jednotka je plně soběstatčná a k napájení stačí baterie. Je určen k ničení prostředků vzdušného napadení a taktických vzdušných prostředků protivníka typu střel s plochou dráhou letu, klouzavých pum a muničních kontejnerů vypouštěných letouny s cílem zabezpečit PVO manévrujících pozemních jednotek ve všech druzích boje, dále PVO důležitých průmyslových a vojenských objektů a zabezpečení vzdušného prostoru při krizových a protiteroristických opatřeních.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama