Úspěšný valentýnský koncert Petra Kotvalda

19. února 2011 v 12:49 | Stanislav Stebila

Teplický, Chomutovský, Mostecký, Žatecký a Lounský Deník - 16-25.2.2011


Petr Kotvald s hostyDen po svátku všech zamilovaných se pod pražským Petřínem renesančního sálu Českého muzea hudby rozezněla sofistikovaná interpretace balad a šansonů.
Již tradičně se zde konal valentýnský koncert stálice české pop-music Petra Kotvalda s poetickým názvem Milujem se čím dál víc, aneb koncert nejen pro zamilované, na kterém vystoupilo několik skvělých hudebních hostů.
Milým překvapením pro návštěvníky bylo vystoupení Pavla Cmírala, Petrovo dlouholetého kamaráda a dvorního textaře největších hitů. Přednesl několik veršů ze své nedávno vydané sbírky básní s názvem Unisex. Několik textů přednesl také i sám zpěvák.
Spokojení návštěvníci koncertu ocenili komorně zpracované skladby i některé překvapivé verze osvědčených hitů: S tebou, Mám tu moc, Doufá, Steve, dobrej den, Jsi krásná, Slunce spí, Já kvůli tobě stvořil svět, Poprvé, Jen láska tvá a mnoho dalších. Nechyběla ani titulní melodie koncertu Milujem se čím dál víc.pohled na sál

Velkým zážitkem byla zdařilá interpretace skladby Jacquese Brela La Chanson des Vieux Amants, kterou má ve svém repertoáru také královna českého šansonu Hana Hegerová. Petr také zazpíval několik novinkových písní. Tyrkys Plus, Tvůj syn Prométheus a premié-rově uvedl novou píseň Auto Grand, která bude na připravovaném albu. CD vychází na podzim letošního roku v rámci "25 let live". Jako bonus letos zpěvákovi také vychází výběr popových hitů, balad a šansonů. Přídavkem bude již dlouho připravované a sběrateli očekávané DVD videoklipů.

,,Rád bych poděkoval těm, kteří mi pomohli jak v začátcích mé sólo kariéry, tak i těm, kteří mi pomáhají dodnes. Mám velké štěstí právě na ty, na které se mohu stoprocentně spolehnout a moc jim za to děkuji" svěřil se s dojetím Petr Kotvald v závěru koncertu. Petr je znám také tím, že se věnuje dětem z dětských domovů a na valentýnský koncert pozval děti z DD Klánovice.

Dvouhodinový koncert byl završen několikanásobným přídavkem.
Týdeník Žatecka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama