Slovenští vojáci na Doupově

19. února 2011 v 21:42 | Stanislav Stebila |  Pracovní-Armáda ČR - články v novinách a časopisech

Žatecký a Lounský Deník, Žatecké noviny, A report, Profesionál, Army.cz - 22.9.2007

Slováci na Doupově
Slováci na Doupově2

V Doupově cvičí Slováci

21.9.2007 Karlovarský Deník
Vojenský újezd Hradiště patří až do soboty příslušníkům Ozbrojených sil Slovenské republiky Doupovské hory - Dvě stě čtyřicet příslušníků Ozbrojených sil Slovenské republiky se speciální vojenskou technikou protivzdušné obrany cvičí v těchto dnech ve vojenském prostoru Vojenský újezd Hradiště v Doupovských horách. Cvičení nese název Safe sky 2007 a podle velitele cvičení plukovníka Jána Dreveňáka si vedou více než dobře i tři ženy v uniformě.
"Ostré bojové střelby provádíme z protiletadlových raketových kompletů 9K38 Igla, Strela S-2M a Strela10M. Jsou určené k ničení nízkoletících a pozemních cílů ve vzdálenosti dva a půl kilometru až čtyři tisíce metrů. Výškově jsou schopné zlikvidovat cíl ve třech kilometrech," uvedl tiskový mluvčí vojenské posádky Radošov Stanislav Stebila. V novodobé historii Armády České republiky navštívili příslušníci Ozbrojených sil Slovenské republiky Vojenský újezd Hradiště vůbec poprvé. "Nemalá část slovenských kolegů střílela především z protiletadlových kompletů 9K38 Igla a Strela S-2M poprvé," upřesnil Stebila. Mezi střelci se svými výkony mohly pochlubit i tři dámy.
"Cíle zasáhly se stoprocentní přesností. V tento den jsme odpálili na pětasedmdesát raket. Výsledky střeleb byly nad očekávání. Navíc za nepříznivého počasí," zhodnotil dosavadní průběh střeleb plukovník Ján Dreveňák.
Do Karlovarského kraje dorazili vojáci z vojenských útvarů Zvolen, Nové Mesto nad Váhom, Martin, Levice, Rožňava, Nitra, Kuchyňa, Trebišov a Prešov. "Generál Peter Gajdoš poděkoval všem za maximální úsilí při cvičení a chce i nadále spolupracovat při nejbližším cvičení na území Česka," dodal mluvčí Stebila.
Vojenský prostor využívají i armády Francie, Belgie, Nizozemí, Spolkové republiky Německo a především americké armády.
Cvičení Ozbrojených sil Slovenské republiky skončí v sobotu, kdy se bude technika a vojáci přesunovat zpět do vlasti.
Foto popis| CVIČENÍ. Slovenští vojáci cvičí v těchto dnech v Doupovských horách.
Foto autor| FOTO: AČR - STANISLAV STEBILA
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - karlovarský kraj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama