Plesová sezona je v plném proudu

19. února 2011 v 13:11 | Stanislav Stebila

Žatecký a Lounský deník - 30.1.2011


Začátek každého kalendářního roku je pro mnoho studentů středních škol velkou výzvou.

Jeden moudrý pan profesor mi před mnoha lety řekl: "Mnoho lidí se vdává nebo žení vícekrát, ale maturitní ples je skutečně jen jeden a ten mnohé vypoví o vyspělosti maturantů".sk.Mandrage

Tato společenská událost má ukázat, že se maturant umí zařadit do společnosti. Má ukázat rodině a přá-telům, že je schopen zařídit poměrně velkou společenskou událost a dokáže se na ní také nále-žitě prezentovat. Jestliže je maturita označována jako zkouška dospělosti, maturitní ples je mnohdy považován za její přípravu a dle mého názoru je v mno-ha ohledech mnohém větší zkouškou dospělosti než samotná maturita.

Je prostě neopakovatelnou společenskou událostí před vstupem do dospělosti   a zážitkem na celý život. Vše je v režii maturantů samotných a každá třída má zájem o ten nejlepší dojem.
Maturanti ze žatecké Obchodní akademie 4.C si jako svůj slavnostní večer s tématem ,,Filmová noc" vybrali poslední pátek v lednu. Každý z návštěvníků maturitního plesu byl ohromen nápaditostí výzdoby velkého sálu KD Moskva a připadali si jak při filmovém festivalu v Karlových Varech.
 Při zahájení plesu se jako "Ghostbuster" vynořil na taneční parket ve stylovém oblečení moderátor Lukáš Votruba. Za doprovodu hollywoodské filmové znělky se poté objevili četníci ze Saint Tropez a dámy tančily na melodie z pohádky Ať žijí duchové. Pak společně vytvářeli taneční kreace na hudbu z filmů Harry Potter, Matrix, Shrek a své předtančení ukončili skladbou z pohádky Madagaskar.plakát plesu

Vyprodaný sál odměnil originální nápad studentské tvořivosti dlouhým abouřlivým aplausem, který pokračoval také při stylově provedené polonéze.
Program pokračoval vystoupením taneční školy Stardance Chomutov.
Neodmyslitelnou součástí maturitního plesu bylo šerpování a poděkování studentů jak profesorskému sboru, vedení školy, tak své třídní profesorce Ing. Jaroslavě Lešákové.

S přáním úspěšného zvládnutí maturitního plesu a maturity samotné popřál ředitel Obchodní akademie Ing. Bohuslav Kuneš.
Program gradoval půlnočním odšerpováním studentů a koncertem plzeňské skupiny Mandrage.

Programovou část zajistila umělecká agentura Gardes Ivany Stebilové. K tanci a poslechu hrála oblíbená chomutovská taneční skupina Flash Dance, doplněná o profesionální světelnou show Martina "Víti" Veselého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama