Dny otevřených dveří - ve Vojenském újezdu Hradiště

19. února 2011 v 19:26 | Stanislav Stebila |  akce pro děti - články v novinách

Žatecký, Lounský, Karlovarský a Chomutovský Deník - 28.7.2007

den ot.dveří

29.6.2006
Konec školního roku je již tradičně ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště spojen s oslavou Dne ozbrojených sil ČR.
Očekávání posledního zvonění ve školních lavicích přiblížila akce Armády ČR - Den otevřených dveří VVP Hradiště. Prosluněné úterní dopoledne 27. června 2006 patřilo v sídelním útvaru Bražec dětem ze sídelních útvarů Bražec, Albeřice, Lučiny a Dolní Lomnice, dětem z mateřských a základních škol, dětem z dětských domovů a sociálních ústavů okolních obcí VVP Hradiště.
Na přípravě a průběhu akce se podílelo Velitelství vojenské posádky Radošov, Újezdní úřad vojenského újezdu Hradiště, Krajské vojenské velitelství Karlovy Vary, Vojenské lesy a statky ČR divize Karlovy Vary, Vojenská policie, Odbor podpory kvality života Ředitelství personální podpory a Policie ČR.
Děti se okamžitě rozeběhly k ukázkám zbraní a techniky všech zúčastněných složek. Obdivovali a tleskaly ukázkám výcviku služebních psů, přesnou mušku prokazovaly na střeleckém trenažéru a ve střelbě ze vzduchovek, skákaly na nafukovacím hradě, soutěžily s klaunem a kašpárky o sladké ceny, vyzkoušely si své orientační dovednosti u stanoviště Klubu přátel města Kadaně a dětského turistického oddílu. U příslušníků 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce se děti maskovaly za odstřelovače, u stanoviště hasičského záchranného sboru Karlovy Vary se nechaly vyzvednout záchrannou plošinou do výšky 29 metrů.
Za nebývalého aplausu dorazil svým červeným Ferrari moderátor Leoš Mareš přímo z vyřazovacího klání třetího ročníku soutěže Česko hledá Superstar. Po autogramiádě Leoš Mareš vystoupil v krátkém programu na improvizovaném pódiu a na závěr byl připraven pro necelou pětistovku dětí pravý vojenský gulášek.
Vojáci si pěstují svou budoucnost
28.6.2006 Karlovarský deník

Bražec - Rodinu se snaží nahradit vojáci dětem z dětských domovů. Právě pro ně a pro jejich vrstevníky ze základních škol v širokém okolí připravili včera v Bražci na Karlovarsku Den otevřených dveří.
"Dětem z dětských domovů se věnujeme už dlouhá léta," uvedl Stanislav Stebila, mluvčí vojenské posádky Radošov. "Snažíme se jim nabídnout něco, co normálně nemohou dostat," doplnil. Jak řekl, z dětí z dětských domovů bývají ti nejlepší vojáci. "Mají tvrdší život než jejich vrstevníci z normálně fungujících rodin, a tak se snáze v armádě aklimatizují," vysvětlil Stebila. Podle jeho slov je řada případů, kdy se děti ovlivněné vojáky daly na dráhu v profesionální armádě. Kariéru u vojska nevyloučili ani někteří účastníci včerejší slávy v Bražci. "Na akci s vojáky jsme poprvé a moc se nám to líbí," shodli se osmiletý Míla Hodan a o rok mladší Martin Jesínek. Stejně jako patnáctiletý Honza Belej si dokáží představit spojit svou budoucnost s Armádou České republiky. Den otevřených dveří ve vojenském újezdu v Hradišti, na kterém kromě vojáků předvedli své umění i policisté a hasiči, patří mezi největší akci místních vojáků pro děti. "A letos je to taky jedna z posledních akcí pro nejmenší," dodal mluvčí radošovské posádky Stanislav Stebila.
20.6.2005
Doupov - Děti z dětských domovů i ústavů pro zdravotně postižené zavítaly koncem minulého týdne do Vojenského výcvikového prostoru Hradiště. Pozvali je tam příslušníci posádky Radošov.

Vojáci u příležitosti Dne ozbrojených sil ČR uspořádali pro děti atraktivní program v malebném prostoru Mětikalov. Nechyběla ukázka výcviku služebních psů za asistence psovodů strážní roty a Policie ČR, ukázka ručních zbraní, vojenské, policejní a hasičské techniky, první pomoci, střelba ze vzduchových pistolí, skládání vojenských papírových čepic a soutěže o sladké ceny. Nezahálel ani střelecký trenažér.
Letos poprvé pozvala vojenská posádka Radošov děti na ukázku ostrých bojových střeleb z protiletadlových raketových kompletů S-2M na protiletadlovou raketovou střelnici Březina. Z hrdel prcků při ukázce S-2M znělo stále dokola: "Strejdo, já chci taky"; "Strejdo, půjč mi tu velkou pušku"; "To je suprový" a podobně.
Po návratu dětí do prostoru Mětikalova se opékaly buřty, podávalo se občerstvení a opět skotačilo. Malý Jirka z Klášterce nad Ohří při loučení jako samozřejmost oznámil s plnou pusou, že hned zítra přijede zase.
Foto popis| Příslušník radošovské posádky asistuje jednomu z malých návštěvníků vojenského prostoru na Doupově při držení protiletadlové raketové zbraně S-2. Vojáci pozvali děti z dětských domovů a ústavů pro zdravotně postižené v rámci Dne ozbrojených sil.
Děti z domovů si s chutí zahrály na vojáky
18.6.2005 Autor: JANA ŠTEINEROVÁ Titul: Karlovarské noviny
Hradiště - Jako každý konec školního roku tak i ten letošní věnovala vojenská posádka v Radošově ve Vojenském prostoru Hradiště těm nejmenším. Tentokrát byla akce naplánována na 16. června. "Krásné až letní počasí v Doupovských horách přispělo k bezstarostnému skotačení dětí z dětských domovů a dětí z ústavů se zdravotním postižením. Vojáci u příležitosti Dne ozbrojených sil České republiky pozvali děti na Den otevřených dveří, který měl velmi atraktivní program," uvedl asistent velitele a tiskový mluvčí vojenské posádky v Radošově Stanislav Stebila.
V malebném prostoru Mětikalova nechyběla ukázka výcviku služebních psů za asistence psovodů Strážní roty a Policie České republiky, ukázka ručních zbraní, vojenské, policejní a hasičské techniky, ale i předvedení podání první pomoci posádkové ošetřovny. "Děti si mohly vyzkoušet střelbu ze vzduchových pistolí, na řadu přišly i soutěže o ceny, přičemž nezahálel ani střelecký trenažér," upřesnil Stebila.
Radošovská vojenská posádka ale letos poprvé pozvala děti na ukázku ostrých bojových střeleb z protiletadlových raketových kompletů S2M na protiletadlovou střelnici Březina. "Z hrdel prcků při této ukázce stále znělo dokola: 'Strejdo, já chci taky', 'Strejdo, pujč mi tu velkou pušku', 'Ta je ale těžká'. Při odpalování raket na vzdušný cíl bylo pro změnu slyšet: 'Ty brďo, to byla šlupka', 'Ta ale letí vysoko'. Padala slova uznání na adresu profíků," vyprávěl tiskový mluvčí vojenské posádky.
Po návratu dětí z Mětikalova se opékaly buřty, podávalo občerstvení. "Pousmál jsem se, když mi malý Jiřík z Klášterce nad Ohří při loučení jako samozřejmost s plnou pusou oznámil: 'Strejdo, já přijedu zítra taky, jo?' Právě ta bezstarostnost, upřímnost, dětský úsměv je tou nejlepší odměnou všem těm strejdům a tetám, kteří pamatují i na ty prcky, kteří to v životě nemají nejlehčí," dodal Stebila.

1.7.2004

Doupov, Žatec - Protiletadlová střelnice Březina ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště na konci školního roku v úterý hostila stovky dětí z mateřských, základních a středních škol Karlovarského kraje a Dětského domova Žatec.
Program zatraktivnili příslušníci 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce ukázkami slaňování a výcviku sebeobrany. U příležitosti Dne ozbrojených sil ČR pořádal velitel vojenské posádky Radošov ve spolupráci s Rekrutačním střediskem Karlovy Vary Den otevřených dveří. Příslušníci Střediska obsluhy výcvikového zařízení Hradiště, Rekrutačního středisko Karlovy Vary, Policie ČR, Vojenská hasičská jednotka Hradiště a Integrační záchranný sbor Karlovy Vary připravili v dopoledních hodinách pro děti soutěže o sladké ceny, střelbu ze vzduchovek, laserové pistole a samopalu, statické ukázky vojenské a hasičské techniky, soutěže o propagační materiály Armády ČR. Závěr Dne otevřených dveří patřil dlouho očekávanému vojenskému guláši.
Děti si prohlížejí samopal při programu, který pro ně připravili vojáci ve výcvikovém prostoru na Doupově.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama